درباه ما

این پایگاه تحت اشراف حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مد ظله العالی و با نظارت شورای سیاستگذاری و نظارت فن آوری های نوین دفتر معظم له از سال 1378 فعالیت خود را آغاز کرده است.

ساختار مدیریتی، اهداف و ماموریت مدیریت و معاونت های پایگاه به شرح ذیل می باشد:


مدیریت و قائم مقام:

مدیر و قائم مقام در رأس مجموعه وظیفه دارد علاوه بر مدیریت مجموعه مطابق با سیاست های کلی ابلاغی از سوی معظم له به برنامه ریزی و اجرای آن پرداخته و با بررسی وضعیت اجتماعی و نظرات مخاطبان و توجه به نیازهای روز جامعه طرح ها و سیاستهای پیشنهادی خود را به شورای سیاستگذاری و نظارت فن آوری های نوین دفتر معظم له پیشنهاد داده و بعد از اخذ تاییده اقدامات عملی را انجام دهد.

معاونت محتوای اعتقادی:

شک نیست اگر ریشه هاى دین بر اساس تقلید از نیاکان و پدر و مادر بوده باشد، بسیار سطحى و کم دوام خواهد بود، و هرگز در مقابل طوفان هاى تبلیغات دشمنان پایدار نخواهد مانداما .  اگر این ریشه ها بر پایه منطق و استدلال قرار داشته باشد، از هیچ طوفانى نمى لرزد و همواره پابرجا خواهد بود. به همین دلیل و با توجه به گسترش و فراگیری جریان رسانه ای و مسئولیت خطیر اندیشمندان جهان اسلام در زمینه تبیین معارف اسلامی و پاسخ به شبهات موجود، این معاونت ماموریت دارد، علاوه بر بیان و تشریح معارف اسلامی و انتشار مباحث اعتقادی برگرفته از آثار علمای اسلامی به پاسخ گوئی مستدل به شبهات و ابهامات موجود بپردازد. این هدف با استفاده از کارشناسان و به سه روش کتاب محور، موضوع محور و سوال محور در حال انجام می باشد.

معاونت محتوای اخلاقی

مسائل اخلاقى در هر زمان از اهمّیّت فوق العاده اى برخوردار بوده، ولى در عصر و زمان ما اهمّیّت ویژه اى دارد، زیرابا توجه به اهمیت مباحث اخلاقی و علاقه فطری انسان به سیر سلوک که خود باعث رواج برخی خرافات و فرقه گرایی ها و ظهور مدعیان دروغین گردیده در چنین شرایطى توجّه به مسائل اخلاقى و علم اخلاق از هر زمانى ضرورى تر به نظر مى رسد و هرگاه نسبت به آن کوتاهى شود فاجعه یا فاجعه هایى در انتظار است، در راستای تبیین مباحث اخلاق اسلامی این معاونت ماموریت دارد با استفاده از نظرات علمای اسلامی به تبیین مباحث و پاسخ به شبهات و ابهامات موجود و ارائه راهکارهای اصلاح و رشد اخلاقی بپردازد.

معاونت محتوای فقهی

برخی  دین را به درخت بارورى تشبیه کرده اند که ریشه هاى آن «عقاید»و شاخه هاىآن «برنامه ها و دستورات»و میوه آن «تربیت انسان کامل»است. و هدف پیامبران الهی تربیت انسان ها و رسیدن به میوه درخت دین بوده و رسیدن به آن محقق نمی شود مگر با داشتن اعتقاد صحیح و عمل به برنامه ها و دستورات عملی آن، ضمن آنکه همیشه احکام عملی مورد سوال و توجه بوده است. معاونت محتوای فقهی ماموریت دارد تا نسبت به جمع آوری، دسته بندی و انتشار استفتائات معظم له در زمینه های مختلف و با توجه به نیاز روز جامعه اقدام نماید.

پاسخگوئی اعتقادی

این معاونت ماموریت دارد تا با بهره گیری از روشهای مختلف، در اسرع وقت و با دقت بالا و بهره گیری از کارشناسان و منابع معتبر از طریق ارتباط برخط (آنلاین) و ارسال سوال (ایمیل) به پاسخگوئی به سوالات اعتقادی مخاطبین بپردازد.

پاسخگوئی فقهی

این معاونت ماموریت دارد تا با بهره گیری از روشهای مختلف، در اسرع وقت و با دقت بالا و بهره گیری از کارشناسان و منابع معتبر از طریق ارتباط برخط (آنلاین)، پیام کوتاه و ارسال سوال (ایمیل) به پاسخگوئی به سوالات فقهی مخاطبین مطابق نظرات معظم له بپردازد.

مالی، اداری و روابط عمومی

این معاونت علاوه بر انجام امور داخلی مسئولیت هماهنگی جلسات و پاسخگوئی به مراجعات و تماس های مستقیم مخاطبین پایگاه و همچنین پیگیری و صدور قبوض مربوط به وجوهات شرعی که از طریق درگاه پرداخت پایگاه واریز گردیده را بر عهده دارد.

معاونت تحریریه خبر

ماموریت این معاونت تهیه، تنظیم و انتشار اخبار مرتبط با دیدارها و بیانات معظم له و تحلیل آثار و اندیشه های ایشان با رویکرد رسانه محور می باشد.

معاونت بین الملل

با توجه به گسترش روز افزون تمایل به آشنایی با اسلام در جهان و درخواستهای مکرر از نقاط مختلف این معاونت ماموریت دارد تا با در نظر گرفتن شرایط مناطق مختلف و بهره مندی از نظرات کارشناسان بومی مناطق مختلف به ترجمه و انتشار محتوای مورد نیاز به زبانهای دیگر و پاسخ به سوالات فقهی و اعتقادی آنها بپردازد. در حال حاضر این پایگاه علاوه بر زبان فارسی، به زبانهای عربی، انگلیسی، اردو، روسی، آذربایجانی، فرانسه و اسپانیولی در دسترس مخاطبین می باشد.